Пумпа за песок за чакал од серијата TZG (H).

Краток опис:

Спецификации
1.Пумпа за длабење на песок
2.чакал пумпи
3.хоризонтална центрифугална пумпа
4.пумпа за ископ на песок
5.речна песок пумпа багер


Детали за производот

Ознаки на производи

Вовед:

TZG/TZGH чакал пумпа
Долг работен век, висока ефикасност
Добар квалитет со поволна цена
Висока цврстина, леано железо против абење

Пумпа за вшмукување песок:

Конструкцијата на оваа пумпа е од едно куќиште поврзано со ленти за стегање и широк влажен премин.Влажните делови се направени од цврсти Ni и легури со висока отпорност на абразија на хром.Насоката на празнење на пумпата може да биде ориентирана во која било насока од 360 степени.Овој тип на пумпа ги поседува предностите на лесна инсталација и работа, добри перформанси на NPSH и отпорност на триење.

Форми за запечатување: Pжлезда за акумулирање, заптивка за исфрлање, механичка заптивка.

Тип на возење:Погон на V ремен, хидрауличен погон за спојување, погон за спојување течност, уреди за погон за конверзија на фреквенција, регулација на брзината на тиристер и др.

Тие се погодни за доставување кашеста маса во рударството, експлозивна тиња при топење на метали, мрчење во багер и тек на реката и други полиња.Пумпите од типот TZGH се со висока глава.

Карактеристики:

1) Конзолна, хоризонтална, центрифугална, едностепена пумпа со чакал (песок) со една обвивка

2) Висока глава, голем капацитет, висока ефикасност.

3) Добри перформанси на NPSH.

4) Широка примена:тие се дизајнирани за ракување со повеќе абразивни со кашеста маса на цврсти материи во багерот на реката, мелиорација на песок, шеќерна репка, експлозивна тиња при топење на метали, огорченост во багерот и текот на реките и другите полиња.

5) Долг животен век на лежиштето: Склопот на лежиштето е со вратило со голем дијаметар и краток настрешница.

6) Влажни делови отпорни на абење: влажните делови се направени од тврди Ni и легури со висока отпорност на абење на хром.(повеќе од 26% легура на хром).

7) Едноставна грмушка за одржување: спарувачкото лице на грмушката е заострено, така што абењето е намалено и отстранувањето е едноставно.

8) Лесно прилагодување на работното коло: Под куќиштето на лежиштето е обезбеден механизам за прилагодување на работното коло.

9) Центрифугална заптивка, механичка заптивка и заптивка за пакување се достапни.

10) Пумпата може директно да се усогласи или со мотор или со дизел мотор

Повеќе спецификација:

Може да биде опремен со дизел мотори или да биде опремен со мотор директно управуван.Има предности на работна стабилност, мали вибрации, низок шум и мала хидраулична загуба, висока ефикасност, мала потрошувачка на гориво и мала големина, мала тежина, едноставна структура, лесно одржување.

Структура на пумпа за чакал 1

 

Табела со перформанси:

Модел на пумпа Чакал пумпа Дија на колото.
ДозволеноМакс.моќ Изведба на чиста вода
Капацитет Q Глава H(m) Брзинаn (r/min) Еф.η% НПШ(м)
m3/h l/s
100TZG-PD 60 36-250 10-70 5-52 600-1400 г 58 2,5-3,5 378
200TZG-PE 120 126-576 35-160 6-45 800-1400 г 60 3-4,5 378
200TZG-PF(S) 260(560) 216-936 60-260 8-52 500-1000 65 3-7,5 533
200 TZGH-PS 560 180-1440 година 50-400 24-80 500-950 72 2,5-5 686
250TZG-PG 600 360-1440 100-400 10-60 400-850 65 1,5-4,5 667
250 TZGH-PG(T) 600 (1200) 288-2808 80-780 16-80 350-700 73 2-8 915
300TZG-PG(T) 600 (1200) 576-3024 160-840 8-70 300-700 68 2-8 864
400TZG-PG(TU) 600 (1200) 720-3600 200-1000 9-48 250-500 72 3-6 1067

砂砾泵拼图

Одрекување: Интелектуалната сопственост прикажана на наведениот производ(и) им припаѓа на трети лица.Овие производи се нудат само како примери за нашите производствени способности, а не за продажба.
  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја