Вертикална пумпа за отпадна вода

 • Пумпа за отпадна вода PWL

  Пумпа за отпадна вода PWL

  Пумпа за отпадна вода од типот PWL Shijiazhuang Boda Industrial Pump Co., Ltd обезбедува прецизен опсег на пумпи, вклучувајќи пумпа за кашеста маса (хоризонтална и вертикална) хемиска пумпа (пумпа за десулфуризација), пумпа за вода и сите видови пумпи делови Со повеќе од 20 години искуство во производството и сервис, сега ги извезовме пумпите во Источна Европа, Африка и Азија. Сите тие добро се продаваат поради нивната издржливост и имот што штеди енергија.Тип Значење&Технички параметар: а) Проток: 43-700m3/hb) Глава: 9,5...
 • Пумпа за кал од серијата PNL

  Пумпа за кал од серијата PNL

  1.Капацитет од 30 до 151 m3/h
  2.Глава: 15 ~ 26 m
  3. отпорен на абење материјал од легура
  4.тоа може да обезбеди руда течност за рудникот

 • LW Вертикална пумпа за отпадна вода што не се затнува

  LW Вертикална пумпа за отпадна вода што не се затнува

  Капацитет: 5~2000m3/h
  Глава: 5-80 м
  Големина: 25-500 mm
  Брзина: 980~2900 r/min

  Материјал: Леано железо, нерѓосувачки челик

  Средна температура: -15~60 степени

   

   

 • YW Потопена пумпа за отпадна вода

  YW Потопена пумпа за отпадна вода

  Спецификација:
  1.YW Потопена пумпа за отпадна вода
  2. висока ефикасност
  3. заштеда на енергија
  4. нема збратимување

 • GW вертикална пумпа за отпадна вода

  GW вертикална пумпа за отпадна вода

  Спецификации
  1.GW цевководна пумпа за отпадна вода
  2.Материјал-HT200
  3.Мал волумен
  4. Зачувување на енергијата
  5. Мал шум